Schowani za piórem

#2 Schowani za piórem - Igra z ogniem

11:18


Hej, hej, hej! Przychodzę do was z drugą odsłoną Schowanych za piórem - a kto tym razem czyha się w ukryciu? Blondyna, igrająca z ogniem i cholernie zdolna!
A z resztą, zobaczcie sami!
(c) deviantart
Suzanne Collins (ur. w 1962) swoją pisarską karierę rozpoczęła w 1991 roku jako twórczyni telewizyjnych programów dla dzieci.
Zanim stworzyła bestsellerową powieść "Igrzyska śmierci" będącą pierwszą częścią trylogii o mieszkańcach futurystycznego państwa Panem, napisała kilka bajek i opowiadań, a w końcu zasłynęła pięcioczęściowym cyklem kronik o podziemnym świecie i Gregorze - chłopcu, który odkrywa nieznane nikomu obszary. (Pierwszy tom wkrótce w sprzedaży w polskich księgarniach!)
I ta seria, i "Igrzyska śmierci" przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów "The New York Times", zyskując fantastyczne recenzje zarówno krytyków, jak i czytelników.

Suzanne Collins mieszka w Connecticut z rodziną i trzema dzikimi kotami. Jej mężem jest Cap Pryor. Jest katoliczką.
W maju 2010 roku magazyn TIME zaliczył ją do setki najbardziej wpływowych ludzi świata.
Collins znana jest z :
 • Igrzyska Śmierci (2008, w Polsce wydana w 2012)
 • W pierścieniu ognia (2009, w Polsce wydana w 2013)
 • Kosogłos (2010, w Polsce wydana w 2014) 
 • Gregor i Niedokończona Przepowiednia (2003, w Polsce zostanie wydana w tym miesiącu!)
 • Gregor and the Prophecy of Bane (2004, drugi tom serii)
 • Gregor and the Curse of the Warmbloods (2005, trzeci tom serii)
 • Gregor and the Marks of Secret (2006, czwarty tom serii)
 • Gregor and the Code of Claw (2007, piąty tom serii)

Kosogłos jak i inne części trylogii Igrzyska Śmierci zostały wielokrotnie nagradzane. Najważniejsze wyróżnienia to :
 1. #1 USA Today Bestseller
 2. #1 New York Times Bestseller
 3. #1 Wall Street Journal Bestseller
 4. #1 Publishers Weekly Bestseller
Krótka opinia na temat książek autora :

Oczywiście przeczytałam całą trylogie Igrzysk Śmierci jeszcze przed tym, jak założyłam bloga, więc na próżno możecie szukać recenzji. Ale muszę przyznać, że jest to jedna z moich ulubionych, jak i nie ulubiona trylogia. Genialnie napisana, kreatywna i po prostu jedyna w swoim rodzaju! Collins wprowadziła modę na dystopie, a ja pokochałam ten gatunek dzięki niej.
,,Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać."
Moim zdaniem każdy następny tom Igrzysk Śmierci jest lepszy, a Kosogłos, jakby to Anitka z Book Reviews powiedziała, rozpiernicza system! I już nie mogę doczekać się drugiej części w kinach!

Jeśli zaś chodzi o Gregora i Niedokończoną Przepowiednie, to bardzo chciałabym przeczytać tę książkę. Jeśli tylko wpadnie mi trochę pieniążków do kieszeni to na pewno ją kupię :)

Podsumowując, twórczość Suzanne Collins powinien znać każdy i nie znam osoby, która nie słyszałaby choć raz o Igrzyskach Śmierci czy w wersji filmowej, czy książkowej. Osobiście uwielbiam książki tej autorki i jestem ciekawa, czy i wy je znacie i kochacie. Koniecznie napiszcie o tym w komentarzach!

You Might Also Like

0 komentarze

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody autorki.
Materiały zawarte na niniejszym blogu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.