7/10

Najpiękniejsze marzenia zamieniają się w koszmar - Niezrównani, Alyson Noël

15:24

Hollywood Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i bez wszelkich nadziei. Jeśli jednak spojrzysz wystarczająco uważnie (i cudem dostaniesz się na listę VIP-ów), zobaczysz oazę najlepszych klubów w mieście - hedonistyczne niebo dla młodych, stylowych i bogatych. Ale wchodząc do tego świata musisz pamiętać, że możesz już nigdy się z niego nie wyrwać. 
Trójka kalifornijskich nastolatków wchodzi do kręgu dla wybrańców – nocnego życia elit Los Angeles. Zostają wciągnięci do gry o wysoką stawkę, którą jest gwiazdka Hollywood Madison Brooks. Ryzykowną zabawę w fascynującym świecie intryg i pieniędzy przerywa wstrząsający news – Madison zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach…
opis wydawcy


Piękne, ale też mroczne Hollywood, pieniądze, sława, kłamstwa, zaginięcia, a może nawet morderstwa – to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na kartach Niezrównanych Alyson Noël. To właśnie ów klimat przyciągnął mnie do tej powieści, skojarzył mi się nieco z Pretty Little Liars czy też Gossip Girl.

Ira, pewien bogaty właściciel kilku klubów w Hollywood Boulevard, ogłasza konkurs, w którym do wygrania są spore pieniądze. Polega on na tym, iż z pośród wszystkich zgłoszonych kandydatów wyłonionych zostaje dwunastka młodych, pięknych i ambitnych. Każdy z nich zostanie przydzielony do jednego z trzech klubów i jego zadaniem będzie przyciągnięcie do niego jak największej ilości osób. Pod koniec każdego tygodnia promotor z najmniejszą liczbą punktów zostanie wyeliminowany, a ten z największym dorobkiem punktowym zdobędzie gotówkę, którą będzie mógł wydać na reklamę i imprezy w swoim klubie. Konkurs wygra promotor z największą liczbą punktów pod koniec wakacji. W ten sposób poznajemy trójkę naszych głównych bohaterów: Laylę, Aster oraz Tommy'ego. Każdy z nich jest inny, a jednak wszyscy dążą do tego samego celu: wygrać konkurs, a tym samym zabłysnąć w blasku fleszy. 

Layla to zwykła dziewczyna z Hollywood. Gardzi gwiazdami i obsmarowuje je na swoim blogu. Ma kochającego ojca, cudownego chłopaka, a do szczęścia brakuje jej tylko pieniędzy na spłacenie rachunków oraz swoich wymarzonych studiów dziennikarskich. To ostra zawodniczka o ciętym języku, zdeterminowana by osiągnąć swój zamiar za wszelką cenę.

Aster jest inna. To dziewczyna obdarzona wręcz anielską urodą, której nikt nie może się oprzeć. Pochodzi z bardzo bogatej rodziny, a konkurs Iry ma pomóc jej zacząć karierę aktorki. Problem w tym, że rodzice Aster to dość ciężki przypadek. Nie pozwalają jej chodzić w skąpych ubraniach, nawet po domu, o seksie przed małżeństwem (oczywiście upozorowanym przez nich) nie ma co nawet myśleć. A jednak pojawia się dla niej szansa, bo rodzice wyjeżdżają na wakacje...

Tommy z kolei to typowy chłopak ze wsi próbujący osiągnąć karierę muzyczną w Hollywood. Właśnie w tym celu przyjechał do tego miasta, ale spełnianie marzeń niekoniecznie dobrze mu wychodzi. Choć bardzo zdolny, ugrzęzł w sklepie muzycznym i nie wie, co robić dalej. Aż w końcu i on spotyka na swojej drodze Irę Redmana.

Bohaterowie są ogromnym plusem tej książki. Pomimo tego, iż nie brak im wad, od razu wciągnęłam się w ich intrygującą historię. Pierwszy raz czytałam coś w takim stylu i nie zawiodłam się. Nie spodziewajcie się fajerwerków – Niezrównani nie wstrząsną wami i nie przewrócą waszego świata do góry nogami, ale to naprawdę przyjemna powieść, idealna do odprężenia się na wakacjach. Lekki i swobodny styl pisania autorki oraz krótkie rozdziały to główne przyczyny tego, że książkę pochłania się w zastraszająco szybkim tempie. Mamy tu genialnie ukazany świat show biznesu oraz niesamowite, niekoniecznie nawet pozytywne zakończenie, po którym czuję ogromny niedosyt i zdecydowanie chcę więcej.

Noël w tej powieści ukazała nam, że świat celebrytów nie składa się z samych zalet i nie każdy człowiek jest taki, na jakiego wygląda. Okazuje się, iż gwiazdy również mają problemy z akceptacją samego siebie i nawet one muszą ponosić konsekwencje swoich czynów. Niezrównani to naprawdę dobra książka, wciągająca, mroczna, chwilami też zabawna, którą polecam każdemu z was w szczególności na ten wakacyjny okres :)

★★★★★★★

W y z w a n i a:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (+2,1 cm)

Za udostępnienie egzemplarza książki dziękuję wydawnictwu HarperCollins.

You Might Also Like

0 komentarze

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody autorki.
Materiały zawarte na niniejszym blogu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.