premiery

Ciekawe premiery na kwiecień 2016

11:53

Cześć! Dziś, jak co miesiąc, przychodzę do Was z zapowiedziami książkowymi - tym razem na miesiąc kwiecień :) Wybrałam według mnie najciekawsze premiery, na które z niecierpliwością czekam. Zapraszam do lektury!

PIERWSZY TOM / POWIEŚCI JEDNOTOMOWE
Pasjans
GW Foksal/YA!
1. Pasjans, Alice Oseman
Premiera: 13 kwietnia
Powieść Alice Oseman to „Buszujący w zbożu” epoki cyfrowej. Szczery i prawdziwy obraz życia współczesnych nastolatków.
Tori Spring jest introwertyczką, pesymistką i blogerką. Studiuje literaturę angielską, choć… nie znosi książek. Jest sarkastyczną 20-latką, która spędza większość czasu w Internecie i unika bezpośrednich kontaktów z ludźmi. Kiedy jej szkoła stanie się celem ataków grupy żartownisiów, Tori będzie musiała opuścić swój bezpieczny wewnętrzny świat i zmierzyć się z prawdziwym życiem.
Bo nigdy nie jest za późno na przygodę życia

dwój cierni i róż
GW Foksal/Uroboros
2. Dwór cierni i róż, Sarah J. Maas
Premiera: 13 kwietnia
Autorka bestsellerowej serii „Szklany Tron” powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia!
Idealna lektura dla fanów George. R.R. Martina! Co może powstać z połączenia baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach? Gdy Feyre zabija wilka, w jej domu zjawia się bestia, żądająca zadośćuczynienia. Zmuszona do zamieszkania w groźnej i pełnej magii krainie dziewczyna odkrywa, że jej prześladowca, Tamlin, nie jest zwierzęciem, a potomkiem starożytnej rasy, która niegdyś rządziła światem…


Zawsze stanę przy tobie
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
3. Zawsze stanę przy tobie, Gayle Forman
Premiera: 13 kwietnia
Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog. Nikt nie zdoła przetrwać samotnie – lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie – cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.


Ugly Love
Wydawnictwo Otwarte
4. Ugly Love, Colleen Hoover
Premiera: 13 kwietnia
Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera.
Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia.
Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.

Chłopak, który stracił głowę
Wydawnictwo Otwarte

5. Chłopak, który stracił głowę, John Corey Whaley
Premiera: 13 kwietnia
Hej! Poznaj Travisa. Ma 16 lat, superdziewczynę i nieuleczalnego raka. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Godzi się na to, by ciało od szyi w dół przeszczepiono mu od zdrowego człowieka. Jest tylko jeden problem – na razie rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi zostać wprowadzony w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy.
Budzi się pięć lat później. Ma własną głowę i atrakcyjne, choć obce ciało. Świat z pozoru jest taki sam jak dawniej. Jednak powrót do życia wygląda inaczej, niż Travis to sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach, rodzice coś przed nim ukrywają, a dziewczyna… Hmm, wygląda na to, że ma narzeczonego. Trudno się dziwić, że chłopak nie ma zamiaru się z tym pogodzić.
W końcu you only live twice.

Gambit hetmański
Wydawnictwo Otwarte
6. Gambit hetmański, Robert Foryś
Premiera: 13 kwietnia
Rok 1671, Francja. Marysieńka Sobieska spotyka się z kardynałem de Bonzim, ministrem spraw zagranicznych Ludwika XIV i jednocześnie jej „oficerem prowadzącym”. Żona hetmana wielkiego koronnego jest francuskim szpiegiem i prowadzi w Polsce operację mającą na celu detronizację Michała Korybuta Wiśniowieckiego…

Ogniste oczyszczenie
GW Foksal/Uroboros

7. Ogniste oczyszczenie, Francesca Haig
Premiera: 18 kwietnia
Urodzeni jako bliźniacy. Wychowani jako wrogowie. Połączeni przez śmierć.
Zawsze rodzą się bliźniaki: perfekcyjna Alfa i zmutowana Omega. Omegi żyją w poniżeniu, Alfy to elita. Cass i Zach to z pozoru rodzeństwo idealne: żadne z nich nie wykazuje mutacji właściwej Omedze. Jednak Zach odkrywa sekret Cass…
Czy uda się im zwycięsko przejść próbę, którą szykuje im los? Czy ocalą świat i braterską miłość?


Nasza własna wyspa
Wydawnictwo Zielona Sowa

8. Nasza własna wyspa, Sally Nicholls
Premiera: 25 kwietnia
Nasza własna wyspa to najnowsza powieść Sally Nicholls – zwyciężczyni prestiżowej nagrody Waterstones Children`s Book. To książka o rodzinie, przyjaźni i wszystkim, co nas łączy. Porusza i zachęca do rozważań nad tym, co jest ważne.


Alexandra Duncan - Ocalona
GW Foksal/YA!

9. Ocalona, Alexandra Duncan
Premiera: 27 kwietnia
Wstrząsająca opowieść o życiowych wyborach i buncie. Historia, w której Ziemia nie jest już planetą, jaką znamy.
Szesnastoletnia Salvage całe życie spędza na statku kosmicznym, gdzie ciężka praca, poligamia i analfabetyzm są normą. Nigdy nie widziała Ziemi. Gdy okazuje się, że ma wyjść za mąż, zgodnie z zasadami panującymi na pokładzie statku, ucieka na Ziemię, aby tam ukrywać się wśród obcych na ogromnej wyspie pływających śmieci i gruzu.


KONTYNUACJE SERII
(klikając na okładkę będziesz mógł przeczytać opis książki)
krolowie piratow   reguła myśli   Aż po grób
Time Riders #7, ? kwietnia | Doktryna Śmiertelności #2, 1 kwietnia | The Lying Game #5, 2 kwietnia
slodka_zemsta   Mroczny Przypływ   Orson Scott Card - Goście / Orson Scott Card - Visitors
The Lying Game #6, 2 kwietnia | Saga Ognia i Wody #3, 5 kwietnia | Tropiciel #3, 5 kwietnia
J.D. Horn  - Wiedźmy z Savannah. Tom 3. Pustka   wykleta   Mons Kallentoft - Ziemna burza / Mons Kallentoft - Jordstorm
Wiedźmy z Savannah #3, 7 kwietnia | Struck #1, 8 kwietnia | Komisarz Malin Fors #8, 12 kwietnia
nwazja na Tearling   Sally Green dzika krew   program-tom-0
Królowa Tearlingu #2, 13 kwietnia (+wznowienia) | Złota krew #2, 13 kwietnia | Program #0, 13 kwietnia
Malfetto. Drużyna Róży   Oddychaj mną   red-rising-tom-3
Malfetto #2, 20 kwietnia | Sea Breeze #2, 20 kwietnia | Red Rising #3, 20 kwietnia

Piszcie w komentarzach która z tych premier szczególnie was zainteresowała bądź na co wy jeszcze czekacie :) Ja najbardziej nie mogę się doczekać "Dworu cierni i róż", "Zawsze stanę przy tobie", "Ugly Love", "Chłopaka, który stracił głowę", "Mrocznego przypływu" i "Drużyny Róży" ♥

You Might Also Like

0 komentarze

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody autorki.
Materiały zawarte na niniejszym blogu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.